Girls' basketball
EASTERN TIME
FRIDAY, DEC. 21
ALL TIMES EASTERN
AustinatEastern (Pekin)7:30 pm
BatesvilleatConnersville7:30 pm
Career AcademyatBowman Academy8:00 pm
ChestertonatHanover Central8:00 pm
Chicago Marshall (Ill.)vs.Martinsville2:00 pm
Christel House AcademyatUnion (Modoc)6:00 pm
Clinton PrairieatSheridan6:00 pm
Columbus EastatFranklin County7:30 pm
CrawfordsvilleatParke Heritage6:00 pm
Crosspointe ChristianatBloomington Lighthouse6:00 pm
DanvilleatBeech Grove7:30 pm
FishersatHamilton Heights7:30 pm
Floyd CentralatPresentation (Ky.)7:30 pm
FranktonatWestfield6:30 pm
Greenwood ChristianatIndianapolis Lutheran7:30 pm
Guerin CatholicatShelbyville7:30 pm
Hamilton Heights Christian (Tenn.)vs.Zionsville7:00 pm
Homesteadvs.North Central (Indianapolis)4:00 pm
Indianapolis HoweatIndianapolis Manual1:00 pm
Indianapolis RoncalliatBen Davis7:30 pm
JasperatSouth Central (Elizabeth)7:00 pm
Jeffersonvillevs.Lawrence North8:30 pm
Lafayette Central CatholicatAttica6:00 pm
Lafayette JeffatNorthwestern7:30 pm
Lake CentralatKankakee Valley8:00 pm
Lawrence CentralatCarmel7:30 pm
LawrenceburgatRichmond7:30 pm
Lighthouse CPAatNorth Judson8:00 pm
Lighthouse EastatIndianapolis Scecina7:30 pm
Marionvs.Indianapolis Cathedral3:30 pm
MedoraatColumbus Christian6:30 pm
MishawakaatMishawaka Marian6:00 pm
PikeatHarrison (West Lafayette)7:30 pm
Prairie HeightsatWest Noble6:15 pm
Purdue PolyatIndianapolis Washington6:00 pm
Seton CatholicatHagerstown6:00 pm
South DearbornatNortheastern7:30 pm
Terre Haute SouthatPlainfield7:30 pm
Trinity Lutheranvs.Indianapolis Tindley9:15 pm
ValparaisoatPenn7:30 pm
Vincennes RivetatWhite River Valley7:30 pm
WawaseeatCentral Noble6:00 pm
WesternatTaylor7:30 pm
WestviewatLakeland6:00 pm
WestvilleatMerrillville8:00 pm
WhitelandatNew Palestine7:30 pm
WhitkoatOregon-Davis7:30 pm
WoodlanatAngola7:30 pm
Cass County Invitational
Loser Game 1vs.Loser Game 26:00 pm3rd place
Winner Game 1vs.Winner Game 27:45 pm1st place
Charlestown Tournament
Loser Game 1vs.Loser Game 26:30 pm3rd place
Winner Game 1vs.Winner Game 28:00 pm1st place
Fremont Tournament
North Central (Ohio)atFremont7:30 pmFirst round
Sturgis (Mich.)vs.New Haven7:30 pmFirst round
Gibson County Tournament
PrincetonatGibson Southern6:30 pmPool A
North PoseyatWood Memorial6:30 pmPool B
Vincennes Lincoln Tournament
Corydon Centralvs.Indianapolis Ritter4:00 pmFirst round
Sullivanvs.Vincennes Lincoln5:30 pmFirst round
NorthviewatLinton-Stockton7:00 pmFirst round
North Central (Farmersburg)vs.North Knox8:30 pmFirst round