Girls' basketball
FRIDAY, JAN. 18
ALL TIMES EASTERN
Angola 50 Churubusco 34
Bellmont 58 Huntington North 36
Bethany Christian 56 Trinity-at-Greenlawn 26
Brownsburg 61 Westfield 44
Calumet 33 Wheeler 27
Carmel 58 Pike 57
Carroll (Fort Wayne) 65 Fort Wayne South 51
Center Grove 52 Ben Davis 51
Central Noble 50 Eastside 32
Clinton Central 52 Rossville 50
Clinton Prairie 52 Eastern (Greentown) 39
Columbia City 48 DeKalb 24
Columbus North 60 Bloomington North 47
Danville 59 Western Boone 57
Decatur Central 62 Greenwood 48
Delta 70 Shelbyville 58
Dugger Union 47 Living Water HomeSchool 36
East Chicago Central 60 Gary 21st Century 20
East Noble 51 Leo 47
Eastbrook 44 Madison-Grant 17
Elkhart Christian 50 Granger Christian 49
Fishers 55 Avon 43
Fort Wayne Blackhawk 52 Lakewood Park 45
Fort Wayne Northrop 68 Fort Wayne Wayne 28
Fort Wayne Snider 51 Fort Wayne Concordia 39
Griffith 63 River Forest 47
Guerin Catholic 44 Brebeuf Jesuit 34
Hamilton Southeastern 53 Zionsville 33
Hammond Noll 61 Whiting 29
Homestead 78 Fort Wayne North 16
Horizon Christian 52 Columbus Christian 36
Indianapolis Chatard 65 Indianapolis Ritter 46
Indianapolis Lutheran 56 Indianapolis Scecina 25
Indianapolis Manual 56 Lighthouse East 35
Indianapolis Roncalli 72 Covenant Christian 64
Jay County 57 Southern Wells 26
Jeffersonville 51 New Albany 34
Kankakee Valley 67 Andrean 56
Lake Station 48 Hanover Central 45 OT
Lebanon 62 North Montgomery 44
Logansport 74 Indianapolis Tech 25
Manchester 39 Rochester 28
Marion 48 Lafayette Jeff 38
Martinsville 51 Perry Meridian 29
McCutcheon 63 Anderson 49
Merrillville 42 Portage 36
Michigan City 58 LaPorte 45
Mississinewa 70 Elwood 30
Monroe Central 62 Union (Modoc) 10
Mount Vernon (Fortville) 48 Greenfield-Central 24
Munster 37 Highland 35
North White 52 North Newton 32
Northridge 55 Elkhart Memorial 36
Norwell 63 New Haven 23
Pendleton Heights 53 Connersville 42
Pioneer 44 West Central 33
Plainfield 52 Mooresville 51
Richmond 49 Kokomo 24
South Bend Riley 51 Jimtown 27
South Ripley 54 Milan 40
Southwestern (Shelbyville) 60 Edinburgh 57
Tri-Central 44 Carroll (Flora) 28
Triton Central 68 Lawrenceburg 58
Wapahani 87 Union City 85 3OT
Warren Central 86 Lawrence Central 54
Warsaw 49 Concord 47 OT
Westview 42 Fairfield 32
Central Christian Tournament
Irvington Prep Academy 29 Southside Christian 16
Providence Cristo Rey 50 Indianapolis Riverside 47
Indianapolis Tindley 82 Central Christian 8
Greenwood Christian 64 Crosspointe Christian 18
Clerc Tournament
Maryland Deaf 48 Indiana Deaf 37
Culver Academy Tournament
Culver Academy 41 Western Reserve (Ohio) 32
Lowell 65 Fort Wayne Canterbury 37
Eldorado (Ill.) Tournament
Harrisburg (Ill.) 54 Mount Carmel (Ill.) 46 OT
Hoosier Conference playoffs
Twin Lakes 58 Lewis Cass 37
Rensselaer Central 67 Western 60
West Lafayette 58 Tipton 56
Hamilton Heights 52 Benton Central 39
Northwestern 38 Lafayette Central Catholic 21
Porter County Conference Tournament
Hebron 52 Boone Grove 46
South Central (Union Mills) 55 Kouts 33
Western Indiana Conference playoffs
West Vigo 37 Edgewood 31
Sullivan 56 Brown County 50
North Putnam 48 Cascade 45
South Putnam 56 Indian Creek 49 OT
Owen Valley 51 Greencastle 32
Cloverdale 68 Northview 65 2OT
UNREPORTED
HammondatHammond Gavitccd.