Girls' basketball
EASTERN TIME
SATURDAY, JAN. 19
ALL TIMES EASTERN
Anderson Prep AcademyatWes-Delppd.
Bedford North LawrenceatEvansville Mater Dei1:30 pm
Beech GroveatNew Castleppd.
Bethany ChristianatHamilton6:00 pm
Blue RiveratNortheasternppd.
BoonvilleatWashington2:30 pm
Bowman AcademyatGriffith2:30 pm
Brownstown CentralatBrown County2:30 pm
CascadeatPlainfieldppd.
CharlestownatChristian Academy6:30 pm
Columbus ChristianatCannelton4:15 pm
Columbus NorthatBloomington South2:30 pm
ConnersvilleatRushville7:30 pm
Corydon CentralatFloyd Central2:30 pm
East Chicago Centralvs.Naperville North (Ill.)8:00 pm
Eastern (Greentown)atPeruccd.
EdinburghatMorristownppd.
EminenceatMedora1:00 pm
Fort Wayne ConcordiaatHuntington North7:30 pm
Fort Wayne SnideratNorthridge2:30 pm
FranklinatWhiteland1:30 pm
Franklin CentralatNoblesvilleppd.
GreensburgatBatesville1:30 pm
HagerstownatMuncie Burrisppd.
Hammond MortonatHammond Clark8:00 pm
Hammond Nollvs.Evanston (Ill.)3:30 pm
Harrison (West Lafayette)atMuncie Central12:00 pm
HeritageatBlufftonppd.
Heritage ChristianatBrownsburg7:30 pm
Indianapolis AttucksatCovenant Christian1:30 pm
Indianapolis TechatGary 21st Centuryppd.
KnoxatNorth Judson7:00 pm
Lake CentralatValparaiso3:30 pm
LakelandatHighland2:30 pm
LaPorteatSouth Bend Washington1:30 pm
Liberty ChristianatIndianapolis Metropolitanccd.
Linton-StocktonatLoogootee1:00 pm
LogansportatAndersonppd.
MaconaquahatTaylor10:00 am
MadisonatColumbus East1:30 pm
Mishawaka MarianatEdwardsburg (Mich.)1:30 pm
Mount Vernon (Posey)atJasper2:30 pm
New WashingtonatSouth Central (Elizabeth)12:00 pm
North Central (Farmersburg)atNorth Vermillionppd.
North DaviessatWhite River Valley12:30 pm
Northwesternvs.North Central (Indianapolis)12:00 pm
NorthWoodatGoshen7:30 pm
Owensboro Catholic (Ky.)atEvansville Memorialppd.
PaoliatCrawford County1:30 pm
PennatFort Wayne Southppd.
Perry CentralatNortheast Dubois1:00 pm
Pike CentralatBarr-Reeve2:30 pm
Prairie HeightsatFremont7:30 pm
PrincetonatEvansville North2:30 pm
ProvidenceatAustin2:30 pm
Rensselaer CentralatFrontierppd.
Riverton ParkeatSouth Vermillion1:30 pm
Rock Creek AcademyatWhitefield (Ky.)2:00 pm
SeegeratDelphi1:00 pm
SeymouratScottsburg4:00 pm
ShakamakatSouth Knox11:30 am
Silver CreekatEastern (Pekin)7:30 pm
South AdamsatWoodlan7:30 pm
South Bend AdamsatCarroll (Fort Wayne)2:30 pm
South Bend ClayatMishawaka2:00 pm
South Bend St. Josephvs.Chicago Marist (Ill.)5:00 pm
SouthmontatCrawfordsvilleppd.
Switzerland CountyatSouth Decaturppd.
Tell CityatNorth Posey2:30 pm
Terre Haute SouthatSouthportppd.
Tippecanoe ValleyatSouthwood7:45 pm
Tri-CountyatCovington1:30 pm
Trinity LutheranatJennings County1:30 pm
Vincennes Lincolnvs.North Knox1:00 pm
WabashatNorth Miamippd.
WawaseeatPlymouthppd.
Western BooneatGreencastleppd.
WhitkoatNorthfield7:45 pm
WinamacatCaston6:00 pm
Wood MemorialatShoals3:00 pm
Bi-County Tournament
Oregon-Davisvs.Bremen6:30 pm1st place
Central Christian Tournament
Loser Game 6vs.Southside Christian10:00 am7th place
Winner Game 6vs.Irvington Prep Academy11:30 am5th place
Crosspointe ChristianatCentral Christian1:00 pm3rd place
Greenwood Christianvs.Indianapolis Tindley2:30 pm1st place
Clerc Tournament
Indiana Deafvs.Fremont Deaf (Calif.)TBA3rd place
Culver Academy Tournament
LowellatCulver Academy12:30 pm1st place
Eldorado (Ill.) Tournament
Mount Carmel (Ill.)vs.TBATBAPlacement
Porter County Conference Tournament
South Central (Union Mills)vs.Hebron7:00 pm1st place