INDEPENDENTS
ALL TIMES EASTERN
 AGOADAAMSTREAK
Argos16-  1 54.5 28.1 26.4 Lost 1
Lapel16-  3 56.4 40.2 16.3 Won 4
Heritage Christian15-  3 56.4 43.6 12.8 Won 3
North White15-  3 53.4 37.1 16.4 Won 4
Indiana Deaf14-  3 57.9 35.6 22.2 Won 1
Indianapolis Tindley14-  3 88.4 38.5 49.9 Lost 1
East Chicago Central14-  4 58.4 49.8 8.6 Won 7
Lighthouse CPA14-  4 72.2 42.1 30.1 Won 3
Bethesda Christian13-  4 53.2 36.6 16.6 Won 1
Providence14-  5 56.6 43.6 13.0 Won 2
Covenant Christian (DeMotte)13-  5 44.3 35.3 8.9 Won 3
Gary West13-  5 69.6 57.3 12.3 Won 1
Oregon-Davis12-  5 60.5 47.5 12.9 Won 4
Oldenburg Academy13-  7 45.0 42.5 2.5 Lost 1
Bethany Christian11-  6 41.5 35.2 6.3 Lost 1
Indianapolis Cathedral12-  7 53.4 45.7 7.7 Lost 1
Delphi10-  6 50.9 43.4 7.5 Lost 2
Culver Academy9-  6 47.0 41.5 5.5 Won 2
Covenant Christian9-  7 58.3 46.4 11.9 Won 1
Indianapolis Metropolitan8-  7 41.4 39.3 2.1 Won 1
Eastern Hancock9-  8 54.6 48.0 6.6 Won 1
Lakeland Christian9-  9 36.3 34.7 1.7 Won 1
Fort Wayne Blackhawk8-  9 40.0 44.1 -4.1 Lost 2
Gary Roosevelt5-  6 47.7 66.8 -19.1 Won 1
Trinity Lutheran8-12 46.7 49.6 -2.9 Lost 1
Christian Academy6-10 42.5 52.4 -9.9 Lost 2
Fort Wayne Canterbury5-  9 47.9 53.4 -5.5 Lost 4
Irvington Prep Academy4-  8 34.1 46.0 -11.9 Won 1
Elkhart Christian4-10 25.3 43.1 -17.9 Lost 1
Lakewood Park4-11 36.3 42.3 -6.0 Lost 1
Rock Creek Academy4-14 44.8 57.9 -13.1 Lost 2
Knightstown4-15 44.9 53.6 -8.6 Lost 11
Shenandoah4-15 37.6 46.9 -9.3 Lost 3
Indiana Math & Science2-  8 29.5 50.8 -21.3 Lost 4
Indianapolis Herron3-12 21.7 54.5 -32.8 Lost 2
Medora2-11 24.8 58.4 -33.6 Lost 2
Cannelton2-15 40.8 55.0 -14.2 Lost 1
Gary 21st Century2-15 29.5 64.0 -34.5 Lost 6
South Bend Career Academy1-12 17.1 46.4 -29.3 Lost 7
Faith Christian1-14 28.3 49.0 -20.7 Lost 4
South Newton1-16 29.1 48.5 -19.4 Lost 12
Eminence1-18 18.1 64.6 -46.5 Lost 10
Monday, Jan. 9
Bethesda Christian 54, Christel House Academy 15
Bremen 59, South Bend Career Academy 6
Lighthouse CPA 75, Bowman Academy 66
North Harrison 77, Providence 35
Orleans 67, Medora 16
West Washington 80, Rock Creek Academy 42
Tuesday, Jan. 10
Bowman Academy 76, Gary 21st Century 33
Carroll (Flora) 56, Delphi 41
Caston 31, Faith Christian 16
Centerville 42, Shenandoah 39
Christel House Academy 48, Indiana Math & Science 34
Christian Academy 46, Southwestern (Hanover) 30
Covenant Christian (DeMotte) 40, West Central 37
Elkhart Christian 32, South Bend Clay 28
Fort Wayne Dwenger 55, Fort Wayne Canterbury 42
Fort Wayne Northrop 67, Lakewood Park 26
Gary West 86, Lowell 61
Indianapolis Broad Ripple 45, Irvington Prep Academy 25
Lakeland Christian 73, Cornerstone Christian 25
Lapel 79, Knightstown 30
North White 58, Clinton Prairie 45
Oldenburg Academy 45, Hauser 40
Oregon-Davis 59, John Glenn 58
Park Tudor 30, Bethesda Christian 29
Providence 62, New Washington 40
Trinity Lutheran 67, Waldron 60
Watseka (Ill.) 51, South Newton 10
Heritage Christian 78, Indianapolis Manual 42
Indianapolis Tindley 73, Indianapolis Ritter 52
Indianapolis Cathedral 50, Indianapolis Attucks 48
Indianapolis Chatard 55, Covenant Christian 52
Wednesday, Jan. 11
Lake Central 69, Gary West 38
Lighthouse CPA 76, Westville 52
South Putnam 83, Eminence 16
Thursday, Jan. 12
Benton Central 53, Delphi 43
Bethesda Christian 51, Crosspointe Christian 30
East Chicago Central 72, Hanover Central 25
Eastern Hancock 58, Morristown 44
Greenwood Christian 62, Irvington Prep Academy 26
Indianapolis Metropolitan 46, Providence Cristo Rey 21
Lanesville 61, Rock Creek Academy 43
Lapel 67, Shenandoah 32
Mishawaka Christian 38, Lakeland Christian 33
New Washington 49, Trinity Lutheran 36
North White 44, Twin Lakes 37
Oldenburg Academy 52, South Dearborn 42
Oregon-Davis 50, Argos 47
Shakamak 80, Eminence 27
University 60, Faith Christian 23
West Central 40, South Newton 26
Indiana Deaf 64, Riverside Deaf (Calif.) 26
Heritage Christian 74, Indianapolis Tindley 58
Indianapolis Cathedral 64, Indianapolis Chatard 48
Friday, Jan. 13
Covenant Christian (DeMotte) 48, Gary 21st Century 20
Crothersville 55, Christian Academy 22
Culver Academy 47, New Prairie 28
Gary Roosevelt 52, Hammond Gavit 48
Indianapolis Northwest 44, Indianapolis Herron 29
Lakeland Christian 50, Victory Christian 34
Lighthouse CPA 88, Christ the King (Ill.) 11
Providence 49, Charlestown 37
Texas Deaf 48, Indiana Deaf 44
Heritage Christian 69, Indianapolis Cathedral 37
Bloomington Lighthouse at Medora, canceled
Saturday, Jan. 14
Bremen 85, Elkhart Christian 13
Covenant Christian 74, Indianapolis Scecina 31
Covenant Christian (DeMotte) 40, South Bend Career Academy 12
Culver Academy 52, Fort Wayne Blackhawk 47
Eastern (Pekin) 69, Christian Academy 31
Fort Wayne Concordia 55, Fort Wayne Canterbury 35
Frontier 46, Gary 21st Century 36
Gary West 67, Chicago Simeon (Ill.) 63
Irvington Prep Academy 53, Indiana Math & Science 30
Lapel 74, Indianapolis Lutheran 40
Momence (Ill.) 40, South Newton 34
South Ripley 68, Oldenburg Academy 28
Union County 51, Knightstown 35
Indiana Deaf 32, Fremont Deaf (Calif.) 30
Faith Christian at Clinton Central, postponed
Monday, Jan. 16
Cannelton at Orleans, 6:30 pm
Chicago Comer (Ill.) vs. Lighthouse CPA, 2:30 pm, Gary West
Crothersville at Medora, 7:30 pm
East Chicago Central vs. Homewood-Flossmoor (Ill.), 5:30 pm, Villa Park, Ill.
Indianapolis HomeSchool at Lakewood Park, 6 pm
South Bend St. Joseph vs. Gary West, 4:30 pm, Gary West
Thornridge (Ill.) vs. Gary 21st Century, 12:30 pm, Gary West
West Washington at Trinity Lutheran, 7:30 pm
Tuesday, Jan. 17
Brebeuf Jesuit at Heritage Christian, 7:30 pm
Cambridge City Lincoln at Knightstown, 7:30 pm
Cannelton at Springs Valley, 6:30 pm
Christian Academy at Henryville, 7:30 pm
Covenant Christian at Triton Central, 7:30 pm
Covenant Christian (DeMotte) at North White, 7:30 pm
Delphi at Harrison (West Lafayette), 7:30 pm
Eastern Greene at Eminence, 7:30 pm
Fort Wayne Canterbury at Fort Wayne Snider, 7:30 pm
Gary Roosevelt at Calumet, 8 pm
Granger Christian at Lakeland Christian, 6 pm
Indianapolis Arlington at Bethesda Christian, 6 pm
Indianapolis Metropolitan at Indianapolis Broad Ripple, 6 pm
Indianapolis Tindley at Zionsville, 7:30 pm
Manchester at Fort Wayne Blackhawk, 7:30 pm
Pendleton Heights at Lapel, 7:30 pm
Providence Cristo Rey at Indiana Math & Science, 6 pm
Shenandoah at Yorktown, 7:30 pm
South Bend Riley at Elkhart Christian, 7:30 pm
Southwestern (Shelbyville) at Irvington Prep Academy, 7:30 pm
Trinity Lutheran at Shawe Memorial, 7:30 pm
West Central at Faith Christian, 7:30 pm
Wednesday, Jan. 18
Gary West at Gary Roosevelt, 8 pm
Hammond Morton at East Chicago Central, 8 pm
Indianapolis Herron at Indianapolis Marshall, 7:30 pm
Lafayette Central Catholic at Indianapolis Cathedral, 7:30 pm
Providence at Rock Creek Academy, 7:30 pm
Thursday, Jan. 19
Delphi at Tipton, 7:30 pm
Eastern Hancock at New Palestine, 7:30 pm
Faith Christian at Horizon Christian, 7 pm
Gary West at Hobart, 8 pm
Indiana Math & Science at Anderson Prep Academy, 6 pm
Indianapolis Broad Ripple at Indianapolis Tindley, 7:30 pm
LaPorte LaLumiere at Gary Roosevelt, 8 pm
Noblesville at Heritage Christian, 7:30 pm
Shawe Memorial at Rock Creek Academy, 7:30 pm
Shoals at Medora, 6 pm
Speedway at Covenant Christian, 7:30 pm
Springs Valley at Christian Academy, 7:30 pm
Switzerland County at Oldenburg Academy, 7:30 pm
Friday, Jan. 20
Covenant Christian (DeMotte) at Heritage Christian (Dyer), 7 pm
East Chicago Central at Lighthouse CPA, 8 pm
Elkhart Christian at Granger Christian, 6 pm
Indianapolis Cathedral at Indianapolis Herron, 7:30 pm
Lakewood Park at Fort Wayne Blackhawk, 6 pm
Madison Christian at Cannelton, 6 pm
North Newton at North White, 8 pm
Shenandoah at Knightstown, 6 pm
Saturday, Jan. 21
Bethany Christian at Hamilton, 7 pm
Charlestown at Christian Academy, 7:30 pm
Columbus Christian at Cannelton, 3 pm
Covenant Christian at Indianapolis Attucks, 1:30 pm
Dayton Dunbar (Ohio) at Indianapolis Tindley, 2:30 pm
Eastern Hancock at Waldron, 12:30 pm
Eminence at Bethesda Christian, 2:30 pm
Fort Wayne Northrop at Fort Wayne Blackhawk, 2:30 pm
Heritage Christian at Homestead, 7:30 pm
Lapel at Liberty Christian, 1:30 pm
Providence at Austin, 2:30 pm
Seeger at Delphi, 2:30 pm
Traders Point Christian at Lakeland Christian, 2 pm
Monday, Jan. 23
Anderson Prep Academy at Eastern Hancock, 7:30 pm
Bethesda Christian at Traders Point Christian, 5 pm
Culver at Covenant Christian (DeMotte), 7:30 pm
Fairfield at Bethany Christian, 7:30 pm
Gary 21st Century at Gary Roosevelt, 8 pm
Indianapolis Herron at Indianapolis Shortridge, 6 pm
Indianapolis Metropolitan at Christel House Academy, 6 pm
Knightstown at Morristown, 7:30 pm
Medora at Christian Academy, 6 pm
South Newton at Iroquois West (Ill.), 8 pm
Tuesday, Jan. 24
Andrean at East Chicago Central, 8 pm
Carmel at Indianapolis Cathedral, 7:30 pm
Carroll (Flora) at North White, 7:30 pm
Cornerstone Christian at Lakewood Park, 6 pm
Covenant Christian at Tri-West, 7:30 pm
Crawford County at Providence, 7:30 pm
Crosspointe Christian at Faith Christian, 7:30 pm
Culver Academy at Culver, 7:30 pm
Elkhart Christian at South Bend Trinity, 6 pm
Fort Wayne Blackhawk at Woodlan, 7:30 pm
Fort Wayne Canterbury at Heritage, 7:30 pm
Indiana Deaf at Indianapolis Metropolitan, 6 pm
Indiana Math & Science at Bethesda Christian, 6 pm
Indianapolis Herron at Indianapolis Washington, 6 pm
Indianapolis Ritter at Eastern Hancock, 7:30 pm
Lapel at Wapahani, 7:30 pm
NorthWood at Oregon-Davis, 7:45 pm
Oldenburg Academy at Milan, 7:30 pm
Rock Creek Academy at Perry Central, 8 pm
South Newton at Milford (Ill.), 8:30 pm
Tri-County at Delphi, 6 pm
Trinity Lutheran at South Decatur, 1:30 pm
Wednesday, Jan. 25
Gary West at Michigan City, 8 pm
Indianapolis Lighthouse at Indiana Math & Science, 6 pm
Irvington Prep Academy at Indianapolis Shortridge, 6 pm
Thursday, Jan. 26
Bethany Christian at Westview, 7:30 pm
Bluffton at Fort Wayne Canterbury, 7:30 pm
Clifton Central (Ill.) at South Newton, 8 pm
Covenant Christian (DeMotte) at Lake Station, 8 pm
Crothersville at Christian Academy, 7:30 pm
Culver Academy at Washington Twp., 7:30 pm
Delphi at Rossville, 7:30 pm
Edinburgh at Trinity Lutheran, 7:30 pm
Elkhart Central at Oregon-Davis, 7:30 pm
Elkhart Christian at Prairie Heights, 7:30 pm
Fort Wayne Blackhawk at Lakeland Christian, 7:30 pm
Heritage Christian at Rushville, 7:30 pm
Indiana Deaf at Indianapolis Tindley, 6 pm
Indianapolis International at Indianapolis Herron, 6 pm
Lakewood Park at Adams Central, 6 pm
LaVille at Argos, 7:30 pm
North Putnam at Eminence, 6 pm
Providence at Floyd Central, 7:30 pm
Providence Cristo Rey at Bethesda Christian, 6:30 pm
Rock Creek Academy at South Central (Elizabeth), 7:30 pm
Tri at Eastern Hancock, 7:30 pm
Tri-County at Faith Christian, 7:30 pm
Wapahani at Shenandoah, 7:30 pm
Friday, Jan. 27
Dugger Union at Medora, 6:30 pm
East Chicago Central at LaPorte, 8 pm
Indianapolis Attucks at Indianapolis Herron, 7:30 pm
Marquette Catholic at Lighthouse CPA, 8 pm
North White at Delphi, 7:30 pm
Saturday, Jan. 28
Argos at Westville, 7 pm
Cannelton at Medora, 7:30 pm
Fort Wayne Canterbury at Muncie Central, 1:30 pm
Horizon Science at Indiana Math & Science, 2 pm
Indianapolis HomeSchool at Indiana Deaf, 5 pm
Indianapolis Tindley at Indianapolis Attucks, 7:30 pm
Irvington Prep Academy at Waldron, 12:30 pm
Lakeland Christian at Clinton Christian, 3 pm
Lakewood Park at Elkhart Christian, 3 pm
Perry Meridian at Indianapolis Cathedral, 2 pm
Pike at Heritage Christian, 11:30 am
Rock Creek Academy at Washington Catholic, 1 pm
áConference game